Svetac zaštitnik

Svetac zaštitnik Sveučilišnoga odjela za komunikologiju svetkovina je Navještenja Gospodinova – Blagovijest – koja se slavi 25. ožujka, devet mjeseci prije Božića. Naziv Navještenje Gospodinovo upućuje na događaj zapisan u Evanđelju (Lk 1,26-38), kad je Bog Mariji u Nazaret poslao anđela Gabriela da joj navijesti (prenese vijest) kako će po Duhu Svetom začeti i roditi sina Isusa, na što je ona spremno uzvratila: „Evo službenice Gospodnje, neka mi bude po tvojoj riječi!“. Naziv Blagovijest staroslavenskoga je podrijetla i označava dobru, blagu vijest, a upravo je ta dimenzija komunikacije (dobre) vijesti i bila razlogom da Sveučilišni odjel za komunikologiju tu svetkovinu odabere za svoju zaštitnicu, te da 25. ožujka proslavlja svoj Dan odjela.