Detaljni izvedbeni plan

Suradnici na predmetu
Ime i prezime Damir Važanić
Akademski stupanj/naziv magistar sestrinstva Zvanje Predavač
Kontakt e-mail damir.vazanic@hzhm.hr Telefon +385 (1)

III. DETALJNI PODACI O PREDMETU

Jezik na kojem se nastava održava Hrvatski
predmeta

Završni ispit je ispit kojim se ocjenjuju znanja, stavovi i vještine u okviru kompetencija koje student stječe tijekom preddiplomskog sveučilišnog studija Sestrinstvo. Na završnom ispitu student pokazuje vještine  kritičkog  razmišljanja  i /ili  sustavnog  pristupa  rješavanju problema u okviru ključnih kompetencija koje studenti stječu tijekom preddiplomskog studija. Pitanja se sastavljaju na način da je za njihovo rješavanje potrebna primjena cjelovitog (sintetskog) načina razmišljanja. Završni ispit sadrži pitanja iz slijedećih premeta: Osnove zdravstvene njege; Proces zdravstvene njege; Zdravstvena njega odraslih I; Zdravstvena njega majke i novorođenčadi; Zdravstvena njega djeteta; Zdravstvena njega odraslih II; Zdravstvena njega psihijatrijskog bolesnika; Zdravstvena njega u zajednici, Zdravstvena njega starijih osoba; Zdravstvena njega osoba s posebnim potrebama, Zdravstvena njega u kući; Palijativna zdravstvena njega; Filozofija i etika u sestrinstvu.

Očekivani ishodi
učenja na razini
predmeta
Student će moći sustavno objediniti i prikazati znanja iz područja procesa zdravstvene njege te različitih područja sestrinske skrbi i njege, etike u sestrinstvu, komunikacije i rada u timu, promicanja zdravlja i prevencije kao i donošenja odluka u sestrinskoj skrbi.
Obvezna

Literatura iz predmeta koji su zastupljeni na ispitu a navedena je Detaljnim izvedbenom planu tih predmeta kao obvezna literatura i katalog pitanja za završni ispit

Dopunska

Literatura iz predmeta koji su zastupljeni na ispitu a navedena je Detaljnim izvedbenom planu tih predmeta kao dodatna literatura i katalog pitanja za završni ispit

Način ispitivanja i ocjenjivanja
Polaže seDa Isključivo kontinuirano praćenje nastaveNe Ulazi u prosjekDa
Preduvjeti za dobivanje
potpisa i polaganje
završnog ispita

Položeni svi obvezni i izborni predmeti predviđeni studijskim programom. Uredno izvršene obveze na Kliničkim vježbama koje su predviđene studijskim programom.

Način polaganja ispita

Pismeni ispit obuhvaća 110 ispitna pitanja iz  kolegija koji se direktno odnose na sestrinske i kliničke kompetencije i znanja i to: Osnove zdravstvene njege (20 pitanja); Proces zdravstvene njege (15 pitanja); Zdravstvena njega odraslih I (15 pitanja); Zdravstvena njega majke i novorođenčadi (8 pitanja); Zdravstvena njega djeteta (10 pitanja); Zdravstvena njega odraslih II (15 pitanja); Zdravstvena njega psihijatrijskog bolesnika (5 pitanja); Zdravstvena njega u zajednici (5 pitanja); Zdravstvena njega starijih osoba (3 pitanja); Zdravstvena njega osoba s posebnim potrebama (3 pitanja); Zdravstvena njega u kući (3 pitanja); Palijativna zdravstvena njega   (5 pitanja); Filozofija i etika u sestrinstvu  (3 pitanja).

Način ocjenjivanja

Vrednovanjem završnog ispita dolazi se do ocjene:

dovoljan (2) 50-64% bodova

dobar (3) 65-79% bodova

vrlo dobar (4) 80-89% bodova

izvrstan (5) 90% i više bodova

Detaljan prikaz ocjenjivanja unutar Europskoga sustava za prijenos bodova
VRSTA AKTIVNOSTI ECTS bodovi - koeficijent
opterećenja studenata