Izrađeno

Izvanredni profesor Turza na sastanku COST Akcije

Izv. prof. dr. sc. Zoran Turza sudjelovao je na sastanku druge radne skupine u sklopu COST Akcije CA22156 "Transformations International Experience and Research Network for Sustainable Futures" (TransformERS), održanom 24. i 25. rujna 2024. u Beču. Prvog dana održana je radionica i poster sekcija, u kojoj su predstavljeni radovi na temu urbanih transformacija. Profesor Turza izlagao je poster pod naslovom "Transformation/Development of Theological Concepts Behind the Climate Neutrality Plan of the Vatican City", u kojem je detaljno prikazao evoluciju teoloških koncepata i crkvenog nauka o odgovornosti za stvoreno te predstavio strateški plan energetske transformacije Vatikana prema klimatskoj neutralnosti.

Drugi dan bio je posvećen stručno vođenom obilasku grada Beča, s naglaskom na povijesnu i suvremenu urbanu transformaciju grada. U okviru boravka u Beču, profesor Turza održao je i sastanak s prof. Andreasom Telserom, članom istraživačkog tima pri Istraživačkom centru "Religija i transformacija u suvremenom društvu" na Sveučilištu u Beču, gdje su razmotrene mogućnosti daljnje suradnje, osobito u kontekstu zajedničkih ljetnih škola u sklopu programa Erasmus+.